Ta oferta jest już nieaktualna

Zobacz podobne ogłoszenia w kategorii: Różne > Pozostałe

  Na rehabilitację i zakup auta oprzyrządowanego dla osoby niepełnosprawnej

January 19, 2022 16:27 - Pozostałe - Cała Polska
  • img
Szczegóły ogłoszenia
Dzień dobry!

Dotyczy zbiórki ze strony https://zrzutka.pl/4fze5s

Bardzo proszę pomóż mi w rehabilitacji i zakupie auta oprzyrządowanego i dostosowanego do mojej niepełnosprawności wpłatą dowolnej kwoty i udostępnij lub poinformuj wszystkich którzy też mogli by mi pomóc poprzez wypromowanie i udostępnienie tej zbiórki oraz zaproszenie do pomocy jak największej liczby osób. Nie dam rady w pojedynkę i bez pomocy innych ludzi.

Nazywam się Darek i jestem od urodzenia osobą niepełnosprawną (postępujący zanik mięśni). Całe życie starałem się być samodzielny, lecz około 12 lat temu choroba zaczęła bardzo szybko postępować. Postęp choroby sprawił, że przesiadłem się na wózek inwalidzki. Pomimo tego wózka nadal starałem się być samodzielny lecz mimo tego już 3 lata później zmuszony byłem zamontować windę w mieszkaniu, gdyż mieszkam na I piętrze i jest ona niezbędna. Winda ta pochłania koszty okresowego przeglądu i konserwacji nie licząc kosztów ewentualnych napraw.

Na domiar złego w 2015 roku z nieznanego mi powodu jakieś dranie doszczętnie spalili mi garaż wraz z autem, które można by powiedzieć zastępowało mi przysłowiowe nogi. Możliwe, że z zazdrości, gdyż to auto zawsze miałem czyste zadbane i nabłyszczone. Było oprzyrządowane i dostosowane do mojej niepełnosprawności. Miałem je od nowości częściowo dofinansowane ze środków PFRON. Przejechałem nim też niezbyt dużo bo zaledwie 56 tys. km. i zaledwie 5 miesięcy po okresie gwarancji. Niestety kolejnego auta PFRON nie mógł już mi dofinansować. Bez auta nie byłem w stanie ruszyć się z domu i nigdzie dojechać, ponieważ nie dam rady jeździć środkami komunikacji publicznej. W bagażniku tego auta znajdował się też drugi wózek inwalidzki.

Nie miałem ubezpieczenia autocasco jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC, więc nie otrzymałem żadnego odszkodowania. Policji do dzisiaj nie udało się znaleźć podpalacza.

Przez ponad rok zanim uzbierałem nie za dużą sumę na jakieś tanie wyeksploatowane auto nie mogłem ruszyć się z domu. Auto to jest częściej w naprawie niż w użytkowaniu a to pochłania ogromne koszty. Potrzebował bym zatem pomocy Państwa w zakupie auta nowszego i w pełni sprawnego z dużym bagażnikiem abym zmieścił w nim wózek. Bez sprawnego auta ja po prostu nie istnieję.

W związku z powyższym zwracam się do wszystkich z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie poprzez wpłatę dowolnej darowizny na mój cel. Zdaję sobie sprawę, iż udzielenie pomocy nie jest sprawą łatwą, ale nie jestem w stanie bez pomocy innych osób sam sobie pomóc. Oczekuję od Państwa zwykłej ludzkiej życzliwości i wyrozumiałości.

Potrzebował bym też funduszy na rehabilitację domową która jest jedyną terapią, która odsunie w czasie całkowite unieruchomienie mnie. Rehabilitacja refundowana przez NFZ jest nie wystarczająca, bo zaledwie 4 serie po 10 wizyt w roku a ja potrzebuję jej cały czas.

Bardzo mocno proszę nie bądź obojętny i wesprzyj mnie dowolną wpłatą, aby mi pomóc.

Już teraz bardzo mocno dziękuję za okazaną wyrozumiałość i za każdą kwotę przekazaną na mój cel.
102
Ponad 100 portali ogłoszeniowych w całej Polsce
2 minuty
Tylko tyle czasu potrzebujesz aby dodać do nich swoje ogłoszenie
17 zł
A jedynie tyle zapłacisz za oszczędność swojego czasu
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o nich dowiesz się w naszej polityce prywatności.